Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa maszyn budowlanych.

Jakie wnioski można wyciągnąć z wypadków spowodowanych nierozważnym używaniem maszyn budowlanych.

Ponownie śmiertelny wypadek z powodu ograniczenia widoczności ładowarki kołowej.

Na zdjęciu mężczyzna z kamerą przed ładowarką kołową z wypadkiem. Widzimy, że mężczyzna jest tylko o 20 cm wyższy od łopaty. Podczas jazdy Operator podnosi wiadro 30-50cm. Oznacza to, że osoba bezpośrednio przed ładowarką kołowa nie jest widziana przez kierowcę. Kierowca nie ma wystarczającej widoczności zgodnie z wymogami dyrektywy maszynowej. A 1,5M osoba wysoka (w pochylonej pozycji) na pewno nie będzie widoczna.

Pracownik staranowany przez ładowarkę kołową.

Wypadek śmiertelny w pracy nastąpił w środę w miejscu żwirowni. Kierownica ładowarki kołowej przejechała kolegę, który zginął na lotnisku Wypadek na miejscu. 42-letni kierowca pojechał z ładowarką kołową na krótko przed godziną 12 w siedzibie firmy pod górę w kierunku lokalnej sortowni żwiru. W tym samym czasie był jego 45-letni kolega po obiedzie pieszo podróżuje w tym samym kierunku, co zza ładowarki kołowej nagrane i przewrócone. Poniósł śmiertelne obrażenia. Mężczyzna nosił ochronę słuchu w momencie wypadku. Test alkoholu na kierownicy był negatywny, prokurator zarządził sekcję zwłok ofiary na.

Jak można zapobiec tym wypadkom?

W zamkniętym miejscu bez transportu publicznego, w którym przebywają tylko pracownicy dalej opisana zasada KEEPER / BEEPER doskonale nadaje się do tego celu. D2SENSE – unikanie kolizji w maszynach budowlanych. D2SENSE oznacza Distance-to-Sense i jest nowym systemem pomocy dla Unikanie kolizji w zakresie mobilnych maszyn budowlanych i wózków widłowych. System istnieje z dwóch urządzeń: KEEPER jest zainstalowany w urządzeniu. BEEPER jest tworzony przez osoby zużyte. Jak tylko ludzie zbliżają się z BEEPEREM KEEPEREM, w zależności od Odległość ostrzeżenia – po obu stronach. To może być niebezpieczne lecz te sytuacje są rozpoznawane z góry i unikane.

Specjalnością D2SENSE jest określanie odległości między osobami i maszynami w oparciu o sygnał radiowy. Dzięki temu D2SENSE może być bardzo dokładny w dwóch strefach niebezpiecznych ostrzegać kierowcę, a także pieszego. Obszar ostrzeżenia jest okrągły i Konfigurowalny w maszynie, nie ma martwych kropek, a tym samym obejmuje całość Strefy bezpieczeństwa. Możliwe jest nawet „rozejrzeć się za rogiem” poprzez propagację radiową i rozpoznać ludzi za przeszkodami.

System ma jeszcze jedną zaletę, jest systemem aktywnym. To oznacza kierowcę a nawet osoba wymagająca szczególnego traktowania zostanie automatycznie ostrzeżona, jeśli tak się stanie widok mieć gdzieś indziej lub widok jest zasłonięty. Osoba z ochroną słuchu otrzyma ostrzeżenie. Jest również postrzegany, ponieważ urządzenie, które nosi, ma również alarm wibracyjny podobny do telefonu komórkowego. Lustra, a także systemy kamer są systemami pasywnymi. Nie patrzę w lustro lub na monitorze nie widzę osoby. Niemniej jednak nie powinieneś się obejść bez kamery cofania, ponieważ w przeciwnym razie sterownik będzie miał około 180 Stopień nie jest zgodny z wymaganiami dyrektywy maszynowej Ergonomia jest obowiązkowa w załączniku 1.

Zrób to jak ja i reklamuj to jako AP lub SiGeKo lub SiFa dla tego systemu ratuje ludzkie życie. I nie dajcie się oszukać przez wskazanie strony odsyłającej.

1.) Czy jest to w większości wymarły gatunek, oraz

2.) Pamiętaj o przepisanej zasadzie T-O-P, pierwszeństwo mają środki techniczne środki organizacyjne

3.) Środki muszą być odpowiednie, lustro wypukłe jest całkowicie nieodpowiednie

W przypadku niektórych prac produkt ten nadaje się do poważnych i śmiertelnych wypadków zapobiec. Właśnie dlatego innowacyjny produkt znajduje się na stronie głównej jako rekomendacja.